Міжнародний день людей з інвалідністю

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. Заходи, до яких у цей День закликає всі країни Організація Об’єднаних Націй, спрямовані на інтеграцію цих людей в життя нашого суспільства. Це складно. Але це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість. Сьогодні Конотопська спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів №2 приєдналася до Всеукраїнського флешмобу з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю #ценесвято. За участю учнів різих вікових категорій цього дня у Конотопській спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2 було проведено уроки толерантності та заняття з елементами тренінгу, метою яких було привернути увагу до проблем інвалідності, зокрема дитячої, в Україні. Питання інклюзивної освіти зараз є актуальним. Сучасне суспільство прагне надати всі умови для соціалізації таких дітей. Тепер вони можуть навчатися у звичайній школі разом з іншими дітьми. Педагоги нашого навчального закладу перейняли успішний досвід громадських організацій  «Молодь за інклюзію» , «ІнклюзивнаУкраїна»,  ГО «Право на щастя».

Дітям було запропоновано об’єднатися в групи та виконати кілька інтерактивних вправ, які назавжди змінили їх світогляд. Перша група спробувала опанувати мову жестів та продемонструвала для оточуючих слова: «привіт», «дякую», «бувай». Друга група виконувала ігрову вправу «Рукавички». Метою вправи було формування емпатії по відношенню до людей з порушенням опорно-рухового апарату. Діти об’єдналися по двоє, один із учасників  пари одягав сорочку, інший – рукавичку. Учасник в рукавичці спробував застебнути ґудзики на сорочці. Це справді важко, коли твої кінцівки тебе не слухаються.

Група № 3 отримала завдання співставити портрет відомої людини з інформацією про особистість.  Серед портретів людей, які досягли успіху в житті, незважаючи на свій стан, діти знаходили знайомих для себе громадських діячів, діячів культури та мистецтва.

Четверта група акцентувала увагу на правах  цих людей , гарантованих Конвенцією  ООН про права людей з інвалідністю» та презентувала.
Інтерактивні вправи, які виконали учні під час занять дозволи їм на власному досвіді переконатися, як важко людям з інвалідністю пристосовуватися до умов життя вдома, на вулиці чи під час навчання.

Також діти спробували заглибитися в емоційний світ дітей з інвалідністю, виконуючи інтерактивну вправу «Ярлики».  Їм запропоновано було одягнути на себе корони, на яких було написано:

«жалій мене»; «розмовляй  зі мною так, ніби мені 5 років»; «ігноруй мене»; «підбадьорюй мене»; «кажи, що я нічого не вмію і не можу»; «корч мені гримаси»; «усміхайся мені»;  «будь похмурим». Під час цієї вправи діди спробували поводити себе відповідно до припису для того, щоб зрозуміти, як вкрай чутливо сприймають люди з інвалідністю ставлення оточуючих до себе. Завершилися заняття тим, що учні разом з учителями пригадали героїв життєствердного проекту ведучої ТСН Соломії Вітвіцької «Переможці» про нескорених та сильних духом героїв АТО, які втратили на війні кінцівки, але не втратили силу духу. Учні зрозуміли, що ці люди не потребують співчуття, вони потребують підтримки. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, зокрема, і абсолютно здорових членів нашого суспільства.
Також бесіду з елементами тренінгу педагоги Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №2 провели для учнів Конотопського НВК: ЗОШ І ступеня-дитячий садок. Незважаючи на зовсім юний вік, діти висловлювали глибокі думки про те, що кожна людина з інвалідністю – це перш за все людина і фізичні вади не можуть стати перешкодою для навчання і розвитку особистості.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *