БУЛІНГ – ВИБІР СЛАБКИХ!

Широка інформаційна кампанія протидії булінгу, розгорнута юстицією Сумщини, в межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту « Я МАЮ ПРАВО!»  досягає нових і нових навчальних закладів.

Ось і до нашої школи завітали сумські правознавці, щоб поговорити зі школярами, пояснити і допомогти, привернувши увагу дітей до спільного пошуку вирішення болючої проблеми.

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», за яким офіційно зафіксовано суму штрафів за вчинення актів цькування у школі. Школярі повинні знати, що за булінг передбачена відповідальність, зокрема, для батьків, якщо їхня дитина (від 14 до 16 років)  цькувала чи знущалася над іншою. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У протидії цьому явищу особливі надії суспільство покладає на навчальний заклад і, зокрема, педагогів, які обов’язково зможуть знайти правильні слова і підхід до кожної дитини, не замовчуючи про проблему.