ПОРАДИ ПСИХОЛОГА ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Дистанційне навчання є викликом для всіх учасників освітнього процесу.

Для того щоб допомогти дитині створити позитивну атмосферу для навчання, систематизувати і структурувати цей процес, пропонуємо такі кроки.

1. Скласти чіткий режим дня.

Стабільність і зрозумілість — це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. Режим позитивно позначається і на нервовій системі дитини.

2. Організувати робочу зону.

Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати.

3. Організувати форму.

Дитина не повинна сидіти в піжамі. Нехай дитина вдягнеться так, як ходить до школи.

4. Робити перерви.

Вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками (по можливості не в гаджетах). Братися до виконання домашньої роботи, доцільно не раніше, ніж за годину-півтори після закінчення уроків. Дитині потрібно переключитися, відпочити, пограти і перезарядитися.

5. Заохочувати спілкування з однолітками.

Провідна діяльність школярів середніх і старших класів — це спілкування. Заохочуйте спілкування, розмови, скайп-колли, можливо, навіть якісь ігри онлайн з однокласниками. Загалом, створюйте і заохочуйте умови, у яких дитина може поспілкуватися з однолітками.

6. Знизити очікування і вимоги.

Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і вчитися як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — не сваріть, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію.

7. Мотивувати і помічати успіхи.

Мотивуємо дитину! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Якщо порівнюємо, то тільки із самим собою.

Ось такі базові та найнеобхідніші правила, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання.

За матеріалами:

Аніта Вайаканті. Пам’ятка для батьків від психолога, як оптимально організувати дистанційне навчання дитини