ЯК УНИКНУТИ ДИСТРЕСУ У ДІТЕЙ ПІСЛЯ КАНІКУЛ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА

Кожному з нас потрібен певний час (зазвичай – 2-3 дні) на те, щоб перебудуватися. З розумінням і терпінням поставтеся до небажання дитини відразу робити уроки або відмовитися від ігор на смартфоні.

Як допомогти дитині?

1. Повернення до режиму

Останні дні канікул і перші дні навчального навантаження – важкий час для нервової системи. Просто вкладайте спати учня раніше, будіть м’яко і довго, щоб він зміг прокинутися поступово і трохи повалятися в ліжку.

2. Організація робочого місця. Зробіть це разом з дитиною так, щоб їй подобалося і було зручно.

3. Складіть план на тиждень. Разом зі школярем на окремому аркуші паперу розпишіть його графік. Візуалізація краще допомагає підготуватися до трудових буднів.

4. Гуляйте більше. Добре, якщо ви будете гуляти перед сном. Навіть півгодини – добра справа. Коли школа вже почалася, діти повинні гуляти ще більше. Кисень вкрай важливий для нормального функціонування мозку.

5. Повернення до здорового харчування школяра:

– дотримання питного режиму

– ненав’язлива детоксикація (кисломолочні продукти, овочі, фрукти, соки)

– ароматерапія допоможе впоратися з емоційним навантаженням

– комплекс вітамінів з Омега-3

6. Мотивація до навчання

Завдання – дати дитині позитивне підкріплення в найближчій перспективі.

7. Зробити календар подій. Відзначити важливі події, які будуть в найближчому часі: дні народження друзів, близьких, походи в кіно та інші розваги. Важливо дати відчуття, що свята не закінчилися.

8. Знайдіть разом цікаві лекції і практичні заняття, які розбавлять уроки і дадуть зрозуміти, що набуття знань і навичок може бути захоплюючою справою.

9. Акцентуйте свою увагу на перемогах і досягненнях, а не помилках і поразках.

10. Знаходьте час для “простого спілкування”

Не зводьте своє спілкування з дитиною лише до обговорення уроків і оцінок.

Будьте щасливими батьками щасливих дітей!