Як захистити дітей від сексуального насильства в Інтернеті?
💻Сьогодні Інтернет є звичайною частиною нашого життя. І дорослі, і діти майже кожного дня відвідують багато різноманітних сайтів та платформ, використовують меседжери.
⠀
За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не використовували соціальні мережі. Інтернет – величезний ресурс для пошуку необхідної інформації, навчання та відпочинку.
Проте інтернет-середовище не завжди є безпечним та дружнім. Особливо вразливі в цьому просторі є діти. Наша задача – застерегти їх від небезпеки, розчарування та травматичних подій.
⠀
⁉️То як захистити дитину від небезпеки в Інтернеті?
⠀
💡Перш за все, вибудувати довірливі стосунки з дитиною. Важливо, щоб вона знала, що її люблять та завжди зрозуміють. У разі необхідності, вона зможе з вами поспілкуватися та отримає підтримку. Необхідно подумати й про способи запобігання. Поговоріть з дитиною на цю тему! Поясніть, які можуть бути наслідки та розкажіть, як користуватися Інтернетом безпечно.
⠀
📌Основні рекомендації для дитини, що захистять її від сексуального насильства в Інтернеті:
⠀
✅Спілкуватись лише з людьми, яких дитина знає в офлайні.
⠀
✅Зробити закритим свій акаунт у соціальних мережах.
⠀
✅Не вказувати у своїх профілях адресу, номер телефону та школу.
⠀
✅Не позначати геолокацію у своїх публікаціях.
⠀
✅Навчитись користуватись правилом «Дошки пошани»: перед публікацією чи надсиланням повідомлень уявляти, що всі ці матеріали можуть бути розміщені на шкільній дошці пошани, адже, на жаль, таке дійсно може трапитись.
⠀
📎Окрім того, можна запропонувати дитині ознайомитись з двома сучасними ресурсами, які в інтерактивній формі допоможуть дитині засвоїти цей матеріал.
⠀
Мова про інформаційно-освітню кампанію #stop_sexтинг та чат-бот у вайбері та телеграмі «Кіберпес».
⠀
❌Інформаційно-освітня кампанія #Stop_sexтинг має свій сайт, де багато інформації, як для батьків, так і для дітей. Сайт також має свій чат-бот, який дає варіанти розв’язання проблеми в тій чи іншій ситуації. Ресурс відповідно інформує про секстинг.
⠀
🐕У свою чергу «Кіберпес» розповідає про булінг в Інтернеті та застерігає, як не стати його жертвою.
⠀
💡Якщо Ви підозрюєте, що ваша дитина стала жертвою сексуального насильства в Інтернеті, звертайтеся на нашу Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номером:
⠀
📱 116111 або
📞 0800500225.
⠀
Ми працюємо у будні з 9.00-21.00
Та у вихідні з 10.00-18.00
⠀
Діти мають жити в безпеці!
⠀
#116111UA #childhotline #НДМГЛ #гарячалініядопомоги #національнагарячалінія #гарячалініяпідтримки #радаєвропи #ChildRights #OCSEA #CoE4Children