Небезпека в Інтернеті

Діти і раніше спілкувалися із своїми друзями онлайн, але в умовах карантину, чи знають діти своїх «друзів» офлайн?

Хочемо розказати про кіберзлочини 21 століття, від яких стають постраждалими діти:

📌 Кібербулінг
Розміщення неприємних повідомлень, коментарів чи фотографій, які принижують дитину. Зазвичай, здійснюється неодноразово, протягом певного періоду.
📌 Кібергрумінг
Розпочинається з налагодження довірливих стосунків з дитиною заради отримання інтимних фото чи відео, якими в подальшому можна шантажувати та вимагати більше контенту, грошей або особисту зустріч.
📌 Сексторшен
Форма шантажу, коли дитині погрожують розповсюдити її інтимні фото та відео, якщо не будуть виконані певні умови (більше фото, гроші).

👀Як можна розпізнати потенційно небезпечну комунікацію:

👀Новий “друг” задає дуже особисті питання, випитує приватну інформацію;
👀Просить нікому не розповідати про цю “дружбу”;
👀Робить багато компліментів;
👀Пропонує допомогу в обмін на послугу (відверті фото, відео);
👀Емоційно реагує на будь-які відмови.

Злочинці, намір яких використати
дитину у власних цілях, зазвичай, знаються на психології та спробують знайти індивідуальний підхід, тиснучи на вразливість та наївність конкретної дитини. Це мотивує нас бути ще більш уважними до того, з ким та як спілкуються діти.

Ми закликаємо вас підвищувати власну обізнаність та дітей. Пам’ятайте про безпечну поведінку в Інтернеті!